Блог

Топ-5 причин чому це не роботодавець вашої мрії

Колись давним-давно, коли ще мамонти були маленькими, а долар був по 5 гривень...) Жартую, долар тоді вже був по 8)


Так от, починаючи з 2005 до 2010 року я перебувала в статусі працівника: періодично змінювала місце роботи, інколи ходила на співбесіди для того, щоб зрозуміти в якому напрямку потрібно самовдосконалюватись. Мушу зізнатись, що в 3 випадках з 4 мені пропонували роботу. В деяких випадках я відмовлялась, а в деяких - виходила на роботу, проте просила дати мені 2-3 дні для розуміння того, наскільки комфортною буде робота.

Власне цей період навчив мене розрізняти роботодавців, класифікувати їх та відразу розуміти, наскільки вдалою може бути подальша співпраця.
В подальшому я сама стала роботодавцем, допускала дуже багато помилок, часто була надто вимогливою, проте кожен з моїх помічників, тих, хто «вижив», став супер спеціалістом своєї справи і я справді пишаюсь тим, що колись ми разом працювали.
Нижче я наведу 5 причин, які повинні змусити вас задуматись та, можливо, допоможуть зробити правильний вибір у питання вибору місця роботи.


Причина #1. Про бувших або добре, або ніяк.
Це та ситуація, коли як в старому анекдоті - новий юрист потрібен для того, щоб правильно звільнити старого. Закон карми в цій ситуації говорить, що ви маєте всі шанси стати новим «бувшим» в майбутньому. 

Причина #2. Перспективи є, але вони нечіткі 
Роботодавець, який націлений на довгострокову співпрацю сам або у відповідь на ваше питання, дасть чітку відповідь про те, яким чином, в які строки та при досягненні яких результатів ви зможете розраховувати на кар'єрний ріст та ріст заробітної плати. Якщо ж ви кілька разів задаєте це питання, а у відповідь отримуєте щось не дуже зрозуміле - швидше за все, в даному випадку мова йде не про довгострокову співпрацю, а про банальну необхідність експлуатації вашої праці. 

Причина #3. Неформальні стосунки
Абсолютно природною є ситуація, коли працівник у відповідь на пропозицію потенційного роботодавця попрацювати перший час неофіційно, пропонує укласти хоч якись письмовий договір, щоб в подальшому мати змогу отримати чесно зароблену заробітну плату. Частина роботодавців категорично відмовляються це зробити. Звісно, їх логіку можна зрозуміти, проте працівник у цьому випадку лишається абсолютно беззахисним та повністю залежним від настроїв роботодавця. 

Причина #4. «Все мы в душе немного юристы»
Це той випадок, коли ви приходите на співбесіду, де вам повідомляють, що її буде проводити директор, який самостійно провів 2 успішні судові справи по стягненню дебіторки. Звичайно, в нього немає юридичної освіти, але він і без неї добре розуміється у всіх галузях права. Якщо говорити про можливі наслідки для юриста в цій ситуації - це постійний стрес та баталії в контексті дій по кожній справі. 

Причина #5. Професіоналом можеш ти не бути, але червонодипломником - зобов'язаний 
Чому університет Поплавського? А що, там є юридичний факультет? Ви напевне там розспівували статті з кодексів і під них же танцювали? Хороша ви людина і багато напрацювань маєте, але ж кульок...) Насправді люди, які проводять співбесіду в такому руслі - нічого не знають про юридичний ринок та слабко розуміють кого саме шукають, тому не витрачайте час - ідіть далі:)